Hoşgeldiniz. Bugün

Hoşgeldiniz

pvczeminkapla.com

Pvc Zemin Kaplama İstanbul Firmamız Garantili ürünler ve uzman kadromuzla hizmet sunmaktadır

foto

PVC ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Ana Sayfa » Bilgiler » PVC ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Zemin kaplama yöntemleri arasında önemli bir yere sahip olan PVC zemin kaplama, kullanıldığı alanlara göre birden fazla çeşide sahiptir. Dayanıklı ve uygun fiyatlı olmasıyla bilinen bu yöntemin kullanıldığı alanlar da oldukça fazladır. Çok fazla avantaja sahip olan bu yer döşeme yönteminin çeşitlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

PVC zemin kaplama, etilen ve klor kimyasallarından elde edilen bir çeşit kimyasal bileşendir. Sentetik bir madde olan PVC, aynı zamanda Polivinil Klorür adıyla da bilinmektedir. Sağlamlığı ve dayanıklı olmasıyla bilinen bu kaplama yönteminin genellikle kalabalık mekanların zeminlerinde kullanılma sebebi de baskıya ve dışarıdan gelen herhangi bir etkiye karşı fazlasıyla dayanıklı olması ve uzun yıllar boyunca kullanılabilmesidir.

PVC ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

PVC zemin kaplam çeşitleri, kullanım alanlarına göre değişim göstermektedir. Bu çeşitlerden en sık kullanılanı heterojen PVC zemin kaplama yöntemidir. Bu yöntem genellikle ofis ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Bu yöntemin başlıca özelliklerinden biri de diğerlerine oranla daha fazla renk ve desen seçeneğine sahip olmasıdır.

Bir diğer çeşit de homojen PVC zemin kaplama adıyla anılmaktadır. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu kaplama çeşidi genellikle tek bir renge sahip olmakta ve okul, hastane, eczane ya da diğer kalabalık kurumların zeminlerinde kullanılmaktadır. Homojen kaplama diğer çeşitlere oranla daha ekonomik ve tek tiplidir.

Akustik PVC zemin kaplama ise bir diğer yer döşeme çeşitlerinden biridir. Bu çeşidin öne çıktığı özelliği ise adından da anlaşılacağı gibi gürültüyü yüksek oranda emebilme özelliğine sahip olmasıdır. Ses emme özelliğini yankı oluşumunu engellemede kullanan bu zemin kaplama çeşidinin en çok kullanıldığı alanlar sinema ve tiyatro gibi salonlardır. Yumuşak bir dokuya da sahip olan akustik zemin kaplama darbelere karşı da dirençli bir yapıdadır.

Son olarak kondaktif PVC zemin kaplama da kendine has dayanıklılığı ve özellikleriyle belli başlı mekanlarda kullanılması tercih edilen bir zemin kaplama çeşididir. Buna göre dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu çeşidin en sık kullanıldığı alanlar insan kalabalığının fazla olduğu alanladır. Uzun yıllar herhangi bir yıpranma belirtisi göstermeden kullanılan bu zemin kaplama çeşidi genellikle fabrika ve iş merkezlerine uygulanmaktadır.

09 Ekim 2019

İlgili Terimler :
Hemen Ara
Directions

Pvc Zemin kaplama Pvc yer kaplama